Sayfalar

Düşük Yapmak için İlaç, Hap ve İğne Kullanımı

Düşük Yapmak için İlaç, Hap ve İğne Kullanımı

Daha önceki yazılarımızda çocuk düşüren çeşitli ilaçlar, haplar ve iğneler hakkında bilgi vermiştik. Düşük yapmak ve hamileliği sonlandırmak için çeşitli haplar ve iğneler mevcuttur. Bu hap ve iğneler Türkiye’de satılması yasak olduğu için daha çok yurtdışında yaygındır. Çocuk düşürmek için olan bu haplar ve iğneler yurtdışında da olsa kesin sonuç vermemektedir. Bu hapları bir şekilde temin etseniz de sağlığınız açısından kesinlikle kullanmanızı önermiyoruz, en sağlıklı düşük yapma yöntemi kürtaj işlemidir.

 

Hap ile bebek nasıl düşer sorusunu merak ediyorsanız hemen açıklayalım. Düşük haplarının temel özelliği rahim ağzını genişleterek bebeğin tutunamamasını sağlayıp düşmesidir. Bu yöntem kesin olmamakla beraber riskli de olabilir. Düşük sürecinde sık kanamalar ve vajinadan parça atmaları meydana gelebilir. Bunun yanında bol ağrılı bir dönem de geçirebilirsiniz. Bu ilaçlar Türkiye’de resmi olarak onaylı değildir ve sağlığınız açısından risk oluşturabilir. İlaçları temin etmek için araştırmalarınız sonucunda çeşitli kişilere rastlayabilirsiniz. Bu kişilerin genellikle amacı ya sizin tuzağa düşürmektir, ya da düşük ilacı yerine sahte, başka bir ilaç göndermektir. Bu durumda ilacı kullanıp hamileliğinizin sonlandığını düşünüp, bir süre sonra kötü bir süpriz ile karşılaşabilirsiniz.

 

Düşük için olan iğneler genellikle işe yaramamaktadır. Bu iğnelerin asıl amacı hamilelik öncesinde düzenli olarak yapılır ve öncesinden gebe kalınmasını önler. Eğer hamilelik olmuşsa ve bebek anne karnında oluşmaya başlamış ise ne yazık ki bu iğneler pek bir fayda sağlamamaktadır. Bu iğneler de aynı şekilde ülkemizde yasal değildir ve kullanımı sağlığınız açısından büyük risk oluşturabilir. Sizlere tekrar tavsiyemiz hamile iseniz ve çocuk düşürmek için ilaç, hap arıyorsanız bundan vazgeçip en yakın zamanda bir doktor veya uzmana gözükmenizdir.

2 Yorum

  1. Hamileyim ama bu cocugu dudurmek istiyorum karnim da biyudu aileme ne diycem gecen ayin 15inde kanamam oldu bu ay olmadim

  2. nasıl düşük yapabilirim ilaçlarla olur mu

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Download mp3

www.dusukhapisaglik.info sitesi bilgilendirme amaçlı açılmıştır. Sitede düşük hapı v.b maddelerin satışı yapılmamaktadır. Bu tarz maddeleri satmak isteyen kişilerin iletişim bilgileri (telefon, mail vb.) sitede kesinlikle yayınlanmamaktadır. Dolayısıyla ilaç almak isteyenler ile satmak isteyenler hiç bir şekilde irtibata geçirilmemektedir.