Sayfalar

Bebek Düşürme Belirtileri ve Düşük Nasıl Anlaşılır

Bebek Düşürme Belirtileri ve Düşük Nasıl Anlaşılır

Anne adayları kimi zaman bebek düşürmek isterler, bu yüzden de bebek düşürmenin belirtileri nedir bilmeleri lazımdır. Anne adaylarının genelinde ilk hamilelikte düşük meydana gelebilir. Radrasyon, kimyasal maddeler ve anne adayının yaşama ortamı bebek düşürme ve düşük yapmak için büyük bir tehlike oluşturur. Bu yazımızda size düşük nasıl anlaşılır sorusunun cevabını vereceğiz.

 

Genel bebek düşürme belirtileri ise; vajinal kanama, kramplar, vajinadan parça düşme gibi semptomlardır. Bu belirtileri yaşıyorsanız acil olarak bir hekime gitmenizde yarar olacaktır. Çünkü bu belirtiler bebeğinizin düşmesine işaret olabilir. Bazılarında ise bu düşük belirtileri, olsa bile düşük yaşanmaz . Fakat doğumu zorlu geçecektir. Bebek düşürme belirtilerinde en çok parça düşmesi ve kanama olduğunda çok korkulur. Bu durumda, bebeğim anne karnında ölme riski de vardır. Rahim cenini parça parça atarak bebeğin düşmesini sağlar. İlk kez hamile kalanların %15’inde çocuk düşmesi görülmektedir. Bir de tamamlanmayan düşük vardır ki cenin bir anda parça olarak düşmez günlerce ağrı ve kanama ile düşük meydana gelir. Fark edilmeyen düşük ise bebeğin anne karnında ölmesidir. Fark edilmez çünkü kanama hatta ağrı bile olmayabilir. Bebek düşürme belirtileri genelde kanama ve cenin düşmesinden anlayabilirsiniz.

bebek düşürme belirtileri

Bu süreçte dikkatli olmanız ve doktor kontrolünden çıkmamanız gerekmektedir. Bitkiler iyidir yemeliyim ki bebeğim de iyi besin alsın diye düşünmeyin bazı bitki ve sebze meyveler bebeğinizin düşmesine neden olabilir. Bunun için dikkatli olmanız gerekmektedir. Bebek düşürme belirtilerinden biri de ağrılardır. Hamilelikte bu tarz ağrılar çekerseniz muhakkak bir doktora gözükmeinz gerekir. Çünkü kanama olmasa bile ağrılar çok fazla ise bebeğiniz düşme olasılığı vardır. Böyle durumlarda bebek anne karnında ölmüş olabilir. Eğer bu şekilde anne karnında bir bebek ölümü gerçekleşmiş ise tıbbi müdahale ile alınmas gerekir. Eğer ilk hamilelikte düşük yaptıysanız şansınızı tekrar denemenizde fayda vardır. Unutmayın ki yapılan düşükler, sonraki hamileliklere hiç bir zaman engel değildir ve olmamıştır.

6 Yorum

  1. Yarim edin lütfen bebeğimi istemiyorlar bu yuzden düşürmem lazım 🙁

    • sen onların ne dediğini aldırma bile sen doğurduktan sonra onlar kucağına alıp sevicek bile

  2. ben hamile olmak istemiyorum

  3. Bnm bebegimm olmuyor

    • Sıcak sulu yöntem deneyebilirsiniz

      • sicak sulu yöntem nasıl oluyor yardım edin bana bende beş haftalik hamileyim nasil düşünebilirim ne olur yardım edin lütfen lütfen

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Download mp3

www.dusukhapisaglik.info sitesi bilgilendirme amaçlı açılmıştır. Sitede düşük hapı v.b maddelerin satışı yapılmamaktadır. Bu tarz maddeleri satmak isteyen kişilerin iletişim bilgileri (telefon, mail vb.) sitede kesinlikle yayınlanmamaktadır. Dolayısıyla ilaç almak isteyenler ile satmak isteyenler hiç bir şekilde irtibata geçirilmemektedir.