Sayfalar

1 aylık hamileyim nasıl düşük yapabilirim

1 aylık hamileyim nasıl düşük yapabilirim

Hamilelik her zaman beklenen ve öngörülen bir sonuç değildir. İstenmeyen gebelikler farkedildiği ilk aydan itibaren en çok yöneltilen soru 1 aylık hamileyim düşük nasıl yapabilirim? sorusudur. Sizin nezdinizde bu konuyu hafta hafta ele almak diğer okuyucular için de faydalı olacaktır. Özellikle 2 haftalık düşük yapma, 3 haftalık bebek düşürme ve 4 haftalık çocuk düşürme konusunda bilgiler vereceğiz. Tıbbi olarak Abortus dediğimiz, yani halk dilindeki ‘Düşük’, büyük çoğunlukla hamileliğin ilk aylarında meydana gelir. Bizlere sorulan en sık soruların başında da 1 haftalık bebek düşürme, 2 haftalık düşük yapma, 3 ve 4 haftalık düşük nasıl yapılır şeklindeki sorular gelmektedir. Düşüğün birden fazla çeşidi vardır. Erken Düşük adından da anlaşılacağı üzere gebeliğin ilk haftalarında meydana gelir. Gebeliğin 12. Haftası ve Gebeliğin 20. Haftası arasında gerçekleşeniyse Geç Düşük olarak adlandırılır. Eğer herhangi bir tıbbi müdahale olmaksızın düşük gerçekleşmişse buna Spontan Abortus (Düşük) denir.

2 haftalık bebek düşürme

2 haftalık bebek düşürme


Hamileyim nasıl düşük yapabilirim sorusu yöneltildiğinde genelde 3 temel yöntem sunuyoruz. Bunlar Vajinal Düşük, Uyarı Metoduyla Düşük ya da Cerrahi Düşük. Unutulmamalıdır ki bu tip durumlarda her zaman bir cerrah yardımıyla işlem uygulanmalıdır. Aceleyle alınacak yanlış ve aceleci kararlar, aynı zamanda sizin için de ciddi sağlık risklerinin oluşmasını kaçınılmaz kılar. Klasik anlamda bebek düşürme yolları halk arasında ağır eşya kaldırma, zıplama hareketleri, aspirin yutma ve bel çektirme gibi metodlarla sağlanır. Fakat artık bu metodların çoğunun tıbbi riskler taşıdığı yönünde ciddi çalışmalar mevcuttur. Bayanların bu dönemde vücutları korumasız kaldığından tehlikenin boyutlarını öngörmek de imkansızdır.

Peki sağlıklı yöntemlerle bebek düşürek için neler yapılmalıdır?
Elbette ki her bünye birbirinden farklı olduğu gibi gebelik haftalarına göre de bu cevap değişiklik göstermektedir. 1 haftalık bebek düşürme ile 2 haftalık bebek düşürme için yöntem ve ilaç kullanımındaki doz miktarı farklıdır. Bir hasta 3 haftalık bebek düşürmek istiyorum yahut 4 haftalık düşük nasıl yapılır sorusunu yönelttiğinde bunun yöntemi ve uygulaması kesinlikle hekim kontrolünde olmalıdır. Tıbbi eğitimi olmayan birinin önerileri kesinlikle işe yaramaz. Bu alanda en çok kullanılan çocuk düşürme yöntem; söktürücü iğne RU-486 ilacıdır. Ülkemizde de oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Fakat gebelik testi sonucunuz her ne olursa olsun bu ilacı kendi kendinize kullanmamalısınız.

Yorum Ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Download mp3

www.dusukhapisaglik.info sitesi bilgilendirme amaçlı açılmıştır. Sitede düşük hapı v.b maddelerin satışı yapılmamaktadır. Bu tarz maddeleri satmak isteyen kişilerin iletişim bilgileri (telefon, mail vb.) sitede kesinlikle yayınlanmamaktadır. Dolayısıyla ilaç almak isteyenler ile satmak isteyenler hiç bir şekilde irtibata geçirilmemektedir.